PLAN DELA ŽUPNIJSKE KARITAS

PLAN DELA ŽUPNIJSKE KARITAS DOL pri LJUBLJANI za leto 2011

sprejet na občnem zboru dne 01.02.2011

-Udeležba na občnem zboru Škofijske Karitas Ljubljana 02.04.2011 v Lj.

-Vsak prvi torek v mesecu bomo eno uro pred sv. Mašo, zbirali še uporabna oblačila in zdravila, ki jih bomo razdelili pomoči potrebnim v domači župniji ali oddali na Karitas v Štepanjo vas.

-Redni mesečni sestanki bodo, vsak prvi torek v mesecu po večerni maši.

-V petek 04.02.2011 bomo organizirali predavanje o empatiji, ki ga bo vodila Barbara Simonič v Župnišču Dol.

-Enkrat na teden bo srečanje medgeneracijskih skupin za kakovostno staranje €“ dve skupini - ena moška in ena ženska.

-Prostovoljci in voditelji skupin za medgeneracijsko druženje, imenovani Stezice se bodo srečevali enkrat mesečno €“ vsak drugi ponedeljek na intervizijskih srečanjih, v sodelovanju z Ž.K. Dolsko.

-Prostovoljci bomo obiskovali starejše, bolne in osamljene občane doma in v domovih za starejše, še posebej za Veliko noč in Božič. Za Božič bomo skupaj z osnovnošolci nosili starejšim betlehemsko lučko.

-Enkrat na dva meseca načrtujemo nedeljski popoldanski izlet.

-Udeležba na letnem izobraževalnem seminarju Slovenske Karitas €“ oktobra v Celju.

-Srečanje za starejše, bolne in invalidne bo 02. oktobra 2011.

-Zbiranje pridelkov in živil pred zahvalno nedeljo za pomoči potrebne v naši župniji in za Ž.K. Štepanja vas bo v soboto €“ 05. novembra 2011.

-V tednu Karitas bomo organizirali predavanje na aktualno temo ter še povečali aktivnosti.

-Izobraževanje članov €“ duhovne vaje.

-Kolikor bo v naši moči, bomo omogočili pomoč družinam v stiski.

-Še naprej bomo aktivno sodelovali v pripravah za izgradnjo doma za starejše.

-Udeležili se bomo izobraževalnih večerov, ki jih bo organizirala ŠKL.

-Sodelovali bomo v akcijah slovenske Karitas, škofijske Karitas in dekanijske Karitas.

-Tudi letos upamo na uspešno sodelovanje z Občino Dol, kot je praksa iz preteklih let.

-Z osnovno šolo Janka Modra bomo poskusili sodelovanje še nadgraditi. To si želimo tudi z Vrtcem Dol. Še naprej upamo na uspešno sodelovanje z Ž.K. Dolsko, ostalimi društvi in centrom za socialno delo.

-Člani Ž.K. Dol bomo skrbeli za razpoznavnost našega dela širši javnosti s pisnimi prispevki v medijih (Sejalec, Občinske novice).

-Še naprej si bomo prizadevali pridobiti nove člane, tudi iz vrst mladih.

Tajnica: Angelca Škrajnar Predsednik: Alojzij Grebenc - župnik

Lokacija: