ŽUPNIJSKI PEVSKI ZBOR

V mešanem pevskem zboru sv. Marjete poje dvajset pevcev, ki redno sodelujejo pri prvi nedeljski sveti maši, župnijskih slovesnostih, ter vseh velikih in manjših prazničnih bogoslužjih. Program pesmi zbor prilagaja času cerkvenega leta in liturgiji, s čimer se trudi kar najbolj približati liturgični vsebini posameznega dne.

Zbor izvaja predvsem sakralno glasbo skladateljev 19. in 20. stoletja, širi pa tudi repertoar slovenskih narodnih pesmi. Sodelovanje pri bogoslužju pa ni edina skrb zbora, zbor namreč vsako leto organizira koncert, na katerem predstavi novosti, hkrati pa obudi že skoraj pozabljene skladbe, ki jih hrani zborovski arhiv. S tematskim koncertom vsako leto počasti god zavetnice cerkvenih pevcev, sv. Cecilije, z veseljem pa se udeležuje tudi dekanijskih srečanj pevskih zborov.

Pevce poleg veselja do petja druži medsebojno prijateljstvo, ki ga utrjujemo tudi s pevskimi izleti in druženji po pevskih vajah, ko nazdravimo rojstnim dnevom ter godovom naših članov.

Seznam trenutnih pevcev

SOPRAN / ALT