OTROŠKI PEVSKI ZBOR

MARJETKE - vaje imamo ob nedeljah ob 8.45 v župnišču v pevski sobi.

NEKOČ

V otroškem zborčku Marjetke prepevamo že od septembra 1999. Začeli smo na pobudo takratnega župnika. Prva zborovodkinja je bila Katarina Kuhar, Katja Ložar pa nas je spremljala s klavirjem in orglami. Na začetku, z malo izkušnjami a odličnimi idejami in veliko pozitivne energije sta pritegnili petindvajset do petintrideset pevk in pevcev. Redno smo peli pri nedeljskem bogoslužju, nastopali na dekanijskih srečanjih pevskih zborov in prepevali tudi v Postojnski jami ob živih jaslicah.

Kasneje je za eno leto Marjetke prevzela gospa Bernarda Ložar, za njo pa gospa Helena Kosem Kotar, prof.

ŠOLSKO LETO 2011/2012

V zadnjem letu zborček vodiva Ana in Katja Jurca, na orglah in klavirju pa nas spremlja Anja Lončar. Večkrat nam s kitaro priskoči na pomoč Damjan Pančur. Enkrat do dvakrat na mesec polepšamo nedeljsko sveto mašo in nastopimo tudi na koncertih, ki jih organizira mladinski klub Turnček.

Do dvajset mladih pevcev ob nedeljah zgodaj vstane in pride na vaje ob 8.45. Začnemo jih z igrico in opevanjem, nato pa se učimo novih in prepojemo že poznane pesmi.

Želimo si, da bi bila nedeljska bogoslužja z našim sodelovanjem še lepša.

Veseli smo tudi vsakega novega pevca!