nalagam novice...

TI SI MOJ LJUBLJENI SIN – LJUBLJENA HČI (Mr 1, 7-11)
Vsaka župnijska cerkev ima med obvezno opremo tudi krstni kamen. V starih cerkvah je stal krstni kamen takoj za glavnimi vrati v cerkev in je predstavljal svojevrsten vhod v cerkev. Pri krstnem kamnu se opravi obred svetega krsta v moči katerega postanemo iz zgolj človeških otrok prerojeni v božje otroke in člane Jezusove odrešenjske ustanove Cerkve. Cerkev podeljuje krst v moči Jezusovega naročila apostolom: »Pojdite po vsem svetu in krščujete v imenu Očeta in Sina in svetega Duha. Redno krsti škof, duhovnik in diakon. Izredno, ali kot rečemo v sili, pa vsak človek, ki naredi to kar dela Cerkev. To pomeni, da vlije vodo na glavo krščenca in izgovori tako imenovano trinitarično formulo, to je krst v imenu sv. Trojice. Krst v sili se prav tako vpiše v krstno matično knjigo župnije. Cerkev kot preizkušena mati, ki ve, da se staršem lahko kaj zgodi, zahteva tudi vsaj enega botra kot dodatno garancijo, da bo otrok deležen krščanske vzgoje. Sicer pa starši pri krstu obljubijo, da bodo otroku posredovali izobrazbo v krščanski veri. Krst otrok se deli v moči vere staršev in župnijskega občestva. Nekateri včasih pozabijo na to obljubo, nekateri »svobodoljubi« odlašajo s krstom otrok, češ naj se sam odloči, ko bo pri pameti. Tu so zelo nedosledni, ker bi potemtakem morali pustiti tudi svobodo, ali bo šel v šolo, k raznim krožkom, pa k zdravniku in še kam. Starši so dolžni otroku posredovati vrednote, ki so zanje pomembne. Kristjan v moči vere živi iz svojega krsta. Bodimo hvaležni staršem in botrom, ki so nam omogočili prejem tega zakramenta.

JANUAR MESEC VERSKEGA TISKA
»Povej mi kaj bereš, in povem ti kakšen si!« Stara misel, ki pa je še vedno uporabna. Verskega tiska imamo hvala Bogu veliko, tako, da je potrebno celo izbirati. Pa vendar ostajata Družina in Ognjišče vizitka verskega tiska pri nas. Če bi kot župnik imel možnost, da bi vsi dobili brezplačno ta verski tisk bi bil prvi za to akcijo. Vendar žal ne gre. Ponudba vsebin je zelo pestra. Vem, da ni vsak z vsem zadovoljen. Pa vendar to ne more biti vzrok za odpoved naročnini. Včasih mi kdo reče, da je v Družini prevečpolitičnih vsebin. Morda. Vendar je to zato, ker piscem aktualnih člankov ne objavijo v drugih časopisih in revijah. Dobro pa je da smo obveščeni tudi o takih vsebinah. Založbe verskega tiska so objavile naročnino za prihodnje leto.

DRUŽINA 104,00 €
OGNJIŠČE 32,00 €
PRIJATELJ 12.00 €
MOHORJEVA DRUŽBA 46,00 €
MISIJONSKA OBZORJA 9,00 €

Lepo vas vabim, da obnovite naročnino in ohranite verski tisk v družini. V verskem tisku dobimo tiste vsebine, ki jih ne moremo dobiti nikjer drugje. Danes je informacija o veri in formacija po veri nujno potrebna. Vsa kriza vere je v neznanju. Če bi kdo ne zmogel takoj plačati, lahko plača na več obrokov. Če kdo še to težko, pa želi imeti verski tisk, naj pove in bomo pomagali preko župnijske karitas. Če bi kdo želel na novo naročiti verski tisk ima sedaj to možnost. Ker je letos prišla ena odpoved Družine, iz upravičenega razloga, bomo veseli novega naročnika, da ni treba zmanjševati števila naročnikov in s tem tudi ugled župnije.

JANUAR MESEC VERSKEGA TISKA

DRUŽINA 104,00 €
OGNJIŠČE 32,00 €
PRIJATELJ 12.00 €
MOHORJEVA DRUŽBA 46,00 €
MISIJONSKA OBZORJA 9,00 €

MILIJONAR DOBROTE
Naša župnija ima 52 milijonarjev, ki prispevate 6,00 € na leto za dobrodelne namene. Lepo ste povabljeni, da ohranite zvestobo. Vabljeni pa tudi drugi, da se vključite med milijonarje. V Sloveniji je blizu trinajst tisoč takih dobrotnikov.

MLADINSKA SKUPINA
V petek zvečer ob 20.00 uri je čas za srečanja v mladinski sobi. Namen teh srečanj je pogovor o tem kako najti pravo pot v življenje, da bo osmišljeno in zadovoljno. Pa tudi ohranitev in iskanje novih prijateljstev. Brez prijateljev je pot življenja veliko težja. Torej, vsak petek zvečer dobrodošli v mladinski sobi.

MINISTRANTSKE VAJE
Vsako soboto ob 10.00 uri imamo vaje za ministrante. Fante vabimo na vaje, starše prosimo za spodbudo.

PEVSKE VAJE za otroški zbor Marjetke so vsako nedeljo ob 8.45.